Lepidlá a tmely

unecol logoUNECOL je popredný európsky výrobca lepidiel pre priemysel, inštalatérov ako aj domácnosti. Históriu začala spoločnosť písať v roku 1970 v španielskej Valencii.
Po rokoch skúseností, inovácií a výskumu sa produkty UNECOL dodávajú do mnohých odvetví priemyselnej výroby, sú spoľahlivým partnerom profesionálov a vyhľadávané aj na spotrebiteľskom trhu.
Momentálne pôsobí UNECOL v 40 krajinách po celom svete a spoločnosť MAROX sa stala partnerom UNECOL pre Českú a Slovenskú republiku.

 

KATALÓG PRODUKTOV UNECOL [PDF] »

 

PVC New AgeUnecol New age

Lepidlo vhodné najmä na spájanie potrubí a tvaroviek z tvrdeného PVC v tlakových systémoch v súlade s EN14814. Zvlášť vhodné na spájanie potrubí a tvaroviek v systémoch, ktoré spĺňajú normy STN EN 1452 a EN 1329.Lepidlo schválené (označenie CE) pre potrubné systémy z termoplastov pod tlakom do PN 16. Vhodné pre pitnú vodu.WRAS schválený materiál pre styk s úžitkovou vodou pre domáce účely, aby boli splnené požiadavky normyBS 6920-1: 2000 a / alebo 2014 "Vhodnosť nekovových produktov pre použitie v kontakte s vodou určenou pre ľudskú spotrebu, pokiaľ ide o ich účinok na kvalitu vody ".Špeciálne lepidlo pre inštalácie v bazénoch a vírivých vaní.

  • Stredne rýchle počiatočné vytvrdzovanie, čo umožňuje menšie korektúry počas inštalácie auľahčuje lepenie veľkých priemerov.
  • Vysoký obsah živice zabezpečuje dobrú kapacitu vypĺňania medzier.
  • Gélová konzistencia a vynikajúca tekutosť.
  • Vysoký tixotropný index –zabraňuje odkvapkávaniu po aplikácií.
  • Vďaka svojmu zloženiu pôsobí ako skutočné chemické PVC lepidlo.
  • Ľahko sa nanáša, nekvapká ani nesteká do vnútra trubiek.
  • Lepené spoje majú pevnosť a vlastnosti starnutia porovnateľné s tvrdeným PVC.

ANAERÓBNE LEPIDLÁ UNECOL

Anaeróbne lepidlá UNECOL sú veľmi účinné, jednozložkové lepidlá, ktoré vytvrdzujú bez prítomnosti vzduchu na kovových súčiastkách.
Dodávajú sa v širokom sortimente pevností a viskozít. Sortiment anaeróbnych lepidiel UNECOL sa používa na zaisťovanie závitov, utesňovanie závitov, utesňovanie potrubných a hydraulických spojok. Multifunkčné využitie v priemysle, pri výrobe áut, strojárstve. Vďaka širokému sortimentu si nájdu svoje miesto aj v domácnostiach.

anaerobne lepidlaANAERÓBNE LEPIDLO UNECOL 1277

Vysokopevnostné anaeróbne lepidlo pre zabezpečenie a utesnenie závitových spojov. Vysoko odolné proti teplu, vibráciám, korózii. Teplotný rozsah: -55 + 150 °C

ANAERÓBNE LEPIDLO UNECOL 1542

Určené na utesnenie závitových spojov v hydraulických alebo pneumatických zariadeniach. Odolné voči vibráciám. Nahrádza teflón na utesnenie pred vplyvom vody, plynov, oleja a ďalších chemikálií.

 

KYANOAKRYLÁTOVÉ LEPIDLÁ UNECOL

Kyanoakrylátové lepidlá sú jednozložkové lepidlá s vysokou pevnosťou. Ľahko a rýchlo sa vytvrdzujú pri izbovej teplote a pri kontakte s vlhkým povrchom. Kyanoakrylátové lepidlá UNECOL sú ideálne pre lepenie kovov, plastov, elastomérov, gumy, dreva a keramiky. Vzniká spoj s vysokou pevnosťou, odolný vode, alkoholu, benzínom, olejom, UV žiareniu a vplyvom počasia.

kyanoakrylatove lepidlaKYANOAKRYLÁTOVÉ LEPIDLO UNECOL 7131

Rýchlo tuhnúce lepidlo s nízkou viskozitou. Vhodné na lepenie materiálov s pórovitým povrchom ako sú drevo, plasty, keramika, korok, guma.

KYANOAKRYLÁTOVÉ LEPIDLO UNECOL 7121

Lepidlo určené na lepenie kov-kov, kov-guma, kov-plast. Veľmi dobre vypĺňa póry materiálov. Vhodný na lepenie drsných a nerovných materiálov. Vysoká viskozita.

KYANOAKRYLÁTOVÉ LEPIDLO UNECOL 7159

Lepidlo s nízkou viskozitou. Vhodné na lepenie obťiažných plastov, gumy, kože. Vznikne pevný spoj a dokonalý vzhľad.

 

Vodotesný sprejUnecol Vodotesny sprej 500ml 7944

UNECOL Vodotesný Sprej utesňuje diery a trhliny vytvorením pružnejfólie. Odolné voči atmosférickým vplyvom. Zabraňuje úniku, hrdzaveniua vlhkosti. Vytvorený povrch je hladký a je možné ho natrieť. Vhodný nanepravidelné povrchy v murive, betóne, dreve atď.

 

 

 

Protišmykový sprejUnecol Protismykovy sprej 200ml 7900

Produkt je špeciálne vyrobený na zabránenie pošmyknutia vsprchových kútoch, na schodoch, na podlahách. Vytvorí silikónovú vrstvu, ktorá v spojení s vodou, zvyšuje koeficient trenia a tým zmenšuje riziko pošmyknutia a pádu. Odporúča sa na využitie vtelocvičniach, na kúpaliskách.

 

 

 

Pozrite si aj naše prezentačné video:

protismykova sprej

 

Unecol Profesionalny uvolnovac odpadov 1L 302

Profesionálny uvoľnovač odpadov

UNECOL profesionálny uvoľňovač odpadov je vysoko koncentrovaný prípravok určený na silne znečistené odpadové potrubia. Vhodný na použitie v domácnostiach, ako aj v školách, hoteloch, reštauráciách a priemysle. Určený výhradne pre profesionálne použitie!

 

 

 

Unecol PTFE Pasta tuba 50 ml 8637

PTFE pasta

Používa sa na kovové závitové spoje. Nahrádza konopné vlákno a PTFE pásky. Odoláva vibráciám a teplotným výkyvom. Certifikovaný pre plynové inštalácie podľa normy UNE EN 751-1.
Použiteľný aj v systémoch s pitnou vodou.

 

 

 

 

lepidlo na potrubia

Lepidlo izolačných materiálov na potrubia

Kontaktné lepidlo na spájanie izolačných materiálov na potrubia (Armaflex, Climaflex, Tubex..). Lepidlo má nízku viskozitu, čo zabezpečí jednoduchú aplikáciu a rýchle zaschnutie.

 

 

 

 

Unecol MS polymerne lepidlo tmel 280ml 8505

MS POLYMER

MS polymérne lepidlo / tmel.
Viacúčelové využitie.
Vynikajúca priľnavosť na rôzne druhy materiálov v stavebníctve, priemysle a v domácnostiach.
Po vytvrdení možno natierať. Nežltne. PH neutrálny. Odolný voči vlhkosti. Vhodný pre vnútorné i vonkajšie použitie.

 

 

Unecol Profesionalne kontaktne lepidlo Sprej 400ml 3207

Profesionálne lepidlo v spreji

Profesionálne kontaktné lepidlo pre rôzne použitie v grafickom, reklamnom a modelárskom priemysle.
Všestranné použitie na papier, kartón, fotky, etikety. Lepidlo je vhodné do dielne pre domácich majstrov.

 

 

 

 

Protišmyková páskaUnecol Protismykova paska 1 8401

Protišmyková páska na použitie v interéroch a exteriéroch. Na schody, rebríky a všade tam, kde hrozí riziko pošmyknutia. Vysoká priľnavosť.

 

 

 

Naši dodávatelia

Slovensky   cs my   pl my   hu   en gb